Strona GłównaStrona GłównaGaleriaGaleria02 March 2021 04:48  
 Nawigacja
Strona GłównaStrona Główna
GaleriaGaleria
O lorysachO lorysach
Nasze ZwierzakiFilmy wideo
Bezpłatne ogłoszenia zwierzątOgłoszenia
kontaktKontakt
SzukajSzukaj
 Reklama
 Użytkowników Online
Gości Online: 2
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 7,547
Najnowszy Użytkownik: beaurdy
  3. KILKA RAD NA TEMAT WYCHOWANIA PAPUŻKI NA PUPILA DOMOWEGO

„Pierwsza godzina naszej papużki w nowym domu”

Po przywiezieniu papużki do domu nim otworzy się kartonik/transportówkę powinno mieć się przygotowany pokarm podstawowy. Otwieramy kartonik i zachęcamy papużkę do wyjścia miseczką z pokarmem starając się tak podłożyć miseczkę by papużka wyszła na dłoń (staramy się aby pierwszy kontakt był jak najlepszy).
Podczas gdy ptaszek będzie podjadał zawieszamy miskę w klatce i zamykamy w niej papużkę na 20-40 minut (w tym czasie, papużka zdąży zapoznać się ze swoją nową klatka i otoczeniem) po czym otwieramy klatkę podstawiamy ptasi stojak i zachęcamy papużkę do wyjścia. na przykład słodkim owocem lub innym smakołykiem.Kilka rad na temat wychowania papużki, co należy robić, a czego unikać:)

1. Klatka służy papudze jako miejsce pobierania pokarmu podstawowego, załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych, i miejsce odpoczynku – snu. Klatka jest azylem dla papużki tzn. Nie oswajamy papużki w klatce, nie głaszczemy nie próbujemy wziąć do ręki itp. Dzięki temu papużka gdy będzie czuła się zagrożona lub nie będzie miała ochoty na zabawę sama wejdzie do klatki bo będzie wiedzieć że nic ani nikt jej w niej nie zagrozi nie będzie przeszkadzał.

2. Miseczka z pokarmem podstawowy powinna być zawieszona jak najniżej w klatce pozwoli to na lepsze utrzymanie czystości. Miseczka z pokarmem podstawowym zawsze „skarmiana„ jest w klatce pozwoli to na nieunikanie przez papugę wchodzenia do klatki.

3. Papużka jest dla nas, a nie my dla niej tzn. w sytuacji gdy papużka nie chce do nas przyjść/przylecieć nie chodzimy za nią i nie próbujemy za wszelką cenę wziąć ją do reki należy odczekać minutę i spróbować ponownie. można wziąć do ręki jakiś „smakołyk” na który papużka się skusi i przyjdzie do nas sama.

4. W przypadku gdyby papużka próbowała nas dziobnąć należy zareagować NATYCHMIAST gwałtownie/agresywnie by widziała. że zachowanie takie jest dla nas niedopuszczalne. Zareagować można poprzez głośne krzyknięcie, strącenie papużki z ranienia lub zamknięcie w klatce i założenie na nią tkaniny, która zakryje jej widok i pozwoli jej spokojne ochłonąć. Czynność tą należy powtarzacz do pełnego ustąpienia niepożądanego zachowania lecz, w czasie takiego „atakowania”należy unikać używania dłoni by papużka nie bała się jej później trzeba przygotować sobie jakiś stały rekwizyt np. ręcznik, zmiotkę itp. i używać jej zamiast dłoni po jakimś czasie papużka na sam widok „rekwizytu będzie wiedziała, że „przeskrobała sobie” TRESURA taka przez nas wykonywana nazywa się wygaszaniem negatywnych emocji w drugą stronę działa tak samo tzn. w sytuacji gdy papużka zrobi coś z czego jesteśmy zadowoleni powie jakie słowo, daje się głaskać itp. należy ją nagrodzić dając jej coś co lubi do jedzenia, ale nie powinien to być pokarm podstawowy tylko jakiś smakołyk.

5. Należy zapewnić papużce miejsce do zabawy w klatce, gdy nie możemy zając się nią, powinna ona mieć w swojej klatce zabawki drabinki huśtawki itp. sprzęty które zajmą papużce czas. należy pamiętać by przy klatce stał „ptasi stojak – plac zabaw„ na który papużka będzie mogła wrócić po zakończonej zabawie pozwoli to uniknąć sytuacji w której papużka nie umie znaleźć sobie miejsca i przesiaduje na meblach, firankach, lampach .itp. miejscach dla nas nie pożądanych.

6. Ważną zasadą jest także utrzymanie kontaktu wszystkich domowników z papużką tzn. by w miarę możliwości wszyscy domownicy (na zmianę) przygotowywali i podawali pokarm podstawowy z rana. Pozwoli to uniknąć sytuacji w której papużka wybierze sobie za partnera tylko jednego domownika, a reszty nie będzie tolerować, jeśli jednak takie zachowanie będzie miało miejsce należy zadziałać według punktu 4.
Serdecznie pozdrawiam Ewelina i Przemek
 Komentarze
Brak komentarzy.
 Dodaj komentarz
Zaloguj si, eby mc dodawa komentarze.
 Oceny
Dodawanie ocen dostpne tylko dla zalogowanych Uytkownikw.

Prosz si zalogowa lub zarejestrowa, eby mc dodawa oceny.

Brak ocen.
 Losowa fotografia
 Video
 Reklama
reklama cede
 Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
 Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

ZuvilswroVa
18 February 2021 04:00
<a href=https://chimmed.ru/p
roducts/search/?name=Р±
ентони
С‚>бентонит купить +в кургане</a> Tegs: бентонит купить +в курске https://chimmed.ru/produc
ts/search/?name=


poliyay
13 February 2021 20:52
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логи

poliyay
13 February 2021 00:57
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логи

ZuvilswroVa
12 February 2021 09:11
<a href=https://chimmed.ru/p
roducts/search/?name=Р±
елок+human>б
елок human</a> Tegs: белок pan https://chimmed.ru/produc
ts/search/?name=Р±Рµ


ZuvilswroVa
11 February 2021 23:37
<a href=https://chimmed.ru/p
roducts/search/?name=Рї
ипетка
+пастеС


InvillOdome
11 February 2021 12:57
<a href=https://specstroytre
st.ru/uslugi/stroy/sklads
troy/stroitelstvo-skladov
/>строительст


InvillOdome
11 February 2021 02:22
<a href=https://specstroytre
st.ru/uslugi/stroy/sklads
troy/stroitelstvo-skladov
/>строительст


poliyay
10 February 2021 16:09
Заказать seo поисковую оптимизацию сайта, Заказать услуги по продвижению сайта По всем возникшим вопросам Вы можете обратиться в скайп логи

InvillOdome
10 February 2021 14:04
<a href=https://specstroytre
st.ru/uslugi/stroy/sklads
troy/stroitelstvo-promysh
lennykh-zdanij/>стро


ZuvilswroVa
10 February 2021 03:12
<a href=https://chimmed.ru/p
roducts/laboratory_equipm
ent/?group=%D0%9C%D0%B8%D
0%BA%D1%80%D0%BE%D1%82%D0
%BE%D0%BC%D1%8B%2C+%D0%BA
%D1%80%D0%B8%D0%BE%D1%82%
D0%BE%D0%BC%D1%8B>


Archiwum
 Reklama
Powered by PHP-Fusion v6.01.15 © 2003-2005
VW Jetta Theme by probase @ AusiMods3205152 Unikalnych wizyt